Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 74 w Szczecinie

ROK SZKOLNY 2023/2024

OMNIBUS W SP74

Dnia 20.05.2024 r. reprezentanci klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 74 wzięli udział w szkolnym konkursie Omnibus wie wszystko. Uczniowie wykonywali zadania z różnych dziedzin nauki. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu edukacji przyrodniczej, polonistycznej, matematycznej i historycznej. Wykonywanie zadań sprawiało uczniom wielką przyjemność. Na zakończenie wręczone zostały uczestnikom dyplomy i nagrody: I miejsce zajął Aleksander Szewczyk z klasy 3b, II miejsce zajęła Zuzanna Pięta z klasy  3c, III miejsce zajęła Julia Białas z klasy 3a.

Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu
Beata Surowiecka organizator

___________________________________________________________________________________

PÓŁKOLONIE LETNIE W SP 74

Termin: 24.06 – 05.07.2024r.
Zapisy w sekretariacie szkoły od 20.05. do 06.06.2024r.
(należy załączyć kartę kwalifikacyjną oraz dowód wpłaty)

KONTO SZKOŁY, NA KTÓRE NALEŻY DOKONAĆ WPŁATY  
ZA PÓŁKOLONIĘ LETNIĄ „LATO W MIEŚCIE 2024”

wpłaty na półkolonie należy dokonać na konto Szkoły Podstawowej nr 74:
52 1020 4812 0000 0502 0128 7341 z dopiskiem: półkolonie letnie, imię i nazwisko ucznia, klasa.

KARTA KWALIFIKACYJNA
ZAŁĄCZNIK DO KARTY
 
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Informacje o rekrutacji do klasy 7 dwujęzycznej 

Od 13 maja do 31 maja  do godz. 12.00 trwa  rekrutacja do klas VII dwujęzycznych na rok szkolny 2024/2025. 
Rekrutacja odbywa  się w pełni elektroniczniez wykorzystaniem systemu informatycznego – NABÓR 2024.
Aby zapisać dziecko do oddziału dwujęzycznego należy wejść
na stronę https://nabor.pcss.pl/szczecin/klasa7/ wypełnić wniosek, wskazując w nim szkoły uszeregowane wg preferencji od najbardziej preferowanej (pierwsze miejsce) do najmniej preferowanej (trzecie miejsce).

 

OGŁOSZENIE

Od dnia 01.05.2024r.

szkoła zmienia system obiadów uczniowskich i pracowniczych.

Dotyczy zamawiania, opłacania, zgłaszania nieobecności.

Rozpoczynamy korzystanie

z aplikacji JemW Szkole

W związku z powyższym każdy rodzic i pracownik, chcący skorzystać z usług naszej stołówki musi mieć założone konto w w/w aplikacji.

Po 06.04.2024r. 19.04.2024r., 26.04.2024r (trzy transze) otrzymają Państwo na Dziennik Elektroniczny informacje z linkiem dotyczącą szczegółowych wskazówek utworzenia indywidualnych kont do obsługi w/w aplikacji.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

26 kwietnia 2024 roku uczniowie z klas piątych Iza, Natalia, Dominik, Aleksander zdobyli zespołowo II miejsce w 45 Eliminacjach Miejskich Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii 10-12 lat. W klasyfikacji indywidualnej Dominik zdobył miejsce IV.
Zadaniem uczniów w części teoretycznej była znajomość  przepisów ruchu drogowego oraz  część praktyczna – pierwsza pomoc, miasteczko rowerowe oraz tor przeszkód.


WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE
 

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE NABORU DO KLAS PIERWSZYCH

 

 

JUŻ JEST! NOWY NUMER SUPER BUDY – CZYTAJ 🙂

 

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE WPŁAT ZA OBIADY

 


PODCZAS KIERMASZU WIELKANOCNEGO ZEBRANO …

DZIĘKUJEMY!


 

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

odbył się 9 marca 2024r.  Szkołę odwiedziło w tym dniu wielu przyszłych uczniów wraz z rodzicami. Przy wejściu  goście witani byli przez uczniów SP 74, którzy  pełnili funkcję przewodników.

Dzieci   na wstępie otrzymywały „kartę zdobywcy sprawności”, wykonywały różnorodne zadania i otrzymywali pieczątki.

Sprawności, które można było zdobyć:

  • łamacza kodów –  tworzenie obrazów na macie do kodowania,
  • programisty – programowanie z robotem DUSH,
  • artysty – wykonanie prac plastyczno-technicznych: robotów, makiet
    z włóczki
  • tancerza – układy taneczne do muzyki
  • matematyka
  • naukowca – eksperymenty
  • sportowca – tor przeszkód na hali sportowej
  • konstruktora – projektowanie za pomocą pena 3D

Każdy uczestnik na zakończenie, za zdobyte sprawności otrzymał ze skarbca złoty medal oraz ołówek z logo szkoły.

KOLEJNY PROJEKT EDUKACYJNY 🙂

Scotland for ever. Zajęcia w ramach innowacji językowych w klasach 3d i 6c: stacje zadaniowe przygotowane przez 6c oraz poszukiwanie Nessie.

KOMKURS RECYTATORSKI

W szkole odbył się konkurs recytatorski „W świecie poezji”. Uczniowie
klas I – III zaprezentowali znane wiersze ulubionych poetów. Doskonale recytowali i interpretowali wybrane utwory radząc sobie świetnie z towarzyszącym im stresem. Profesjonalne jury wyłoniło zwycięzców, którzy będą reprezentowali Szkołę podczas Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w kwietniu w Pałacu Młodzieży.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom.

 

NOWOŚĆ W  SP74 – KLASA I SPORTOWA


 

OBIADY – MARZEC

 


Uczniowie klasy 3d w ramach innowacji z języka angielskiego wzięli udział w „postcrossing” czyli wymianie kartek świątecznych. W tym roku kartki wysyłaliśmy do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie do klasy 3a. Radość była ogromna!❤️ Pozdrawiamy naszych rówieśników i dziękujemy za kartki?

    


NASZA SZKOŁA ZDOBYŁA WOJEWÓDZKI CERTYFIKAT SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

 

Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

W naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Krasomówczy dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Celem konkursu było przede wszystkim zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego oraz kształtowanie u młodzieży szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn. Organizatorem konkursu oprócz SP 74 była Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK w Szczecinie oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Każdy z 14. uczestników konkursu uzyskał dyplom udziału w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym, natomiast uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto publiczność zadecydowała o przydzieleniu nagrody specjalnej uczestnikowi, który według niej zaprezentował się najciekawiej i wzbudził silne emocje, wrażenia artystyczne. Nagrodę tę otrzymała Kaja Ignar ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie. Uczennicy tej również komisja konkursowa przyznała I miejsce. Wojewódzki Konkurs Krasomówczy umieszczony został w „Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej”. Zachęcamy do udziału za rok!

 

 

 


KONKURSY KURATORYJNE, ZAPRASZAMY 🙂


ŚWIĘTO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

W Dniu Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzono święto szkolnej społeczności. Podczas uroczystego apelu wszyscy zebrani otrzymali przede wszystkim wsparcie i siłę od Dyrektora SP 74 Pani Małgorzaty Łabuń w bardzo refleksyjnym przemówieniu. Słowa Pani Dyrektor dały nauczycielom dodatkową moc, by dawać młodych ludziom, którzy stanęli na ich drodze to, co w nich najlepsze i by w codziennym życiu prywatnym, jak i zawodowym pamiętać o budowaniu i pielęgnowaniu relacji.

Nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły życzenia lekkości w pracy i nie poddawania się mimo wszystko złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczący Rady Rodziców Szymon Lipnicki składając życzenia i podziękowania nauczycielom przekazał im w imieniu RR symboliczne róże, wręczył również dyplomy nauczycielom nominowanym do nagrody Rady Rodziców SP 74. 

Występ artystyczny zatytułowany „Edukacja to relacja” przygotowali uczniowie z kl. 5b z wychowawczynią Anną Hendzel. Tego dnia wszyscy mogli nieśpiesznie smakować sztukę. W końcu nauczyciele to artyści, którzy codziennie tkają serca i umysły. Codziennie doplatając kolejne idee. A uczniowie mają w sobie wrażliwość i mnóstwo talentów, które tego dnia zaprezentowali. Akademia zbudowana przede wszystkim na wartościowych słowach była namiastką duchowości, której każdy z nas coraz bardziej potrzebuje. Artystyczne przeżycia w postaci recytacji, układów tanecznych uczennic, ich interpretacji filmowej piosenki „Pół kroku stąd” przybliżyły wszystkich do marzeń, które każdy w szkole ma. I każdemu, kto społeczność szkolną tworzy życzono, by je spełniał. Muzyczne ukojenie przynieśli również uczniowie klasy 7e dwujęzycznej – Marysia Luboińska śpiewając „Shallow” w akompaniamencie gitary Huberta Hendzla.DNI JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 25 – 28 września w naszej szkole odbyły się Dni Języków Obcych. Wzięły w nim udział zarówno klasy młodsze jak i te starsze.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W KLASIE 2A MINĄŁ ŚPIEWAJĄCO – ZOBAC:) 🙂

W kolejnych dniach tego lingwistycznego święta odbyły się konkursy językowe takie jak: Konkurs Języka Angielskiego, Konkurs Języka Niemieckiego oraz konkurs obejmujący znajomość obu języków czyli Szkolny Poliglota.

W Konkursie Języka Angielskiego łącznie brało udział 35 uczniów głównie z klas 7- 8. Pierwsze miejsce zdobył Arkadiusz K. z 8d, drugie Nikola Ł. z 7d a trzecie Hanna G. z 8d. W Konkursie Języka Niemieckiego konkurowało 15 osób. Pierwsze miejsce zajął Piotr B. kl. z 6c, drugie Anna B. z 5d a trzecie Oliwier H. z 6b. Konkurs Szkolny Poliglota przyciągnął 14 zawodników. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajął Oliwier H. z 6b a kolejno uplasowali się Karolina O.

z 8a oraz Jakub K. z 6b.

Na uwagę zasługuje kolejna edycja Konkursu O!Flagowani poprowadzonego przez panią Jolantę Jaroszewską na platformie Kahoot. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Należało rozpoznać 50 flag świata i dopasować je do nazwy państwa w języku angielskim. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Pierwsze miejsce zajął Aleksander S. z 6c a kolejne Piotr K. z 7a i Ksawery Ś. z 5d .

Oprócz tych potyczek „z wiedzy”, miały miejsce również inne atrakcje. Pani Kinga Fabisiak zorganizowała dla uczniów drużynową grę w układanie puzzli, która polegała na odnalezieniu w różnych częściach budynku szkoły i boiska fragmentów państw anglo- i niemieckojęzycznych i złożenie z nich pełnej mapy danego kraju. Wszystkie drużyny świetnie współpracowały ale najlepsza okazała się grupa złożona z uczniów klas 4a – 8a..

Z kolei uczniowie klas młodszych pod kierownictwem pani Anny Ziarno nagrali filmik, na którym zachęcają do nauki języków obcych i śpiewają piosenki w różnych językach.

W trakcie tych niezwykłych dni miały również miejsce zajęcia „Starsi młodszym”, w których uczniowie klas starszych przygotowani przez anglistkę Alicję Suszczyńską poprowadzili zajęcia językowe dla klas 1-3. Czytali bajki, organizowali gry i zabawy językowe, przedstawiali teatrzyki co było bardzo ciekawe i inspirujące.

Nad całością imprezy czuwała nauczycielka języka angielskiego Renata Sutkowska.

Wszystkim językowcom dziękujemy za zaangażowanie a uczniom za udział i zabawę.

See you next year! Wir sehen unsin einem Jahr!

Opracowała: Anna Rzemieniecka

Zdjęcia: Elżbieta Szymańska, Justyna Gumowska, Kinga Fabisiak, Alicja Suszczyńska, Jolanta Jaroszewska

zdjęcia w galerii


XXVIII ZLOT KRAJOZNAWCZY

XXVIII Zlot Krajoznawczy im. Stanisława Grońskiego  odbył się w naszej szkole 16 września br. w sobotę. Piękna i słoneczna pogoda dopisywała licznie przybyłym uczestnikom.  W rajdzie wzięło łącznie 268 uczniów z 27 klas, 32 nauczycieli i 20 rodziców.Podobnie jak w ubiegłych latach, na mecie szlaku na powracających z wyprawy czekała gorąca grochówka ugotowana przez panie kucharki z naszej szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców w kawiarence na zewnątrz można było zjeść pyszne ciasta.  Uczestnicy dostali odznaki rajdowe i pieczątki do książeczek OTP PTTK.  Odbył się również  konkurs plastyczny. Pierwsze miejsce zajęła  Zuzanna Karaś z 5a, drugie  Oliwia Maziak z 6 b a trzecie Zuzanna Marcinkowska z 4b. Konkurs wiedzy o Puszczy Bukowej i Stanisławie Grońskim odbędzie się w terminie późniejszym w szkole.

Całość zorganizował i nadzorował  nauczyciel geografii z naszej szkoły pan Arkadiusz Skrzypkowiak.

Opracowała: Anna Rzemieniecka
Zdjęcia: Kinga Fabisiak i Alicja Suszczyńska


 


ROK SZKOLNY 2022 / 2023

NARESZCIE UPRAGNIONE WAKACJE 🙂

23 czerwca 2023 roku  w SP 74 ostatni raz zabrzmiał dzwonek dla naszych tegorocznych Ósmoklasistów.

Prymusi Inter Pares czyli Najlepsi spośród Równych, Laureaci konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Uczniowie wyróżnieni za wysokie wyniki w nauce i ich dumni Rodzice gratulacje przyjęli z rąk zaproszonych Gości:

Wojewody Zachodniopomorskiego Pana Zbigniewa Boguckiego

Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pani Katarzyny Koszewskiej

Wicedyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Pana Grzegorza Janowskiego

Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego
Pana Macieja Kopcia.

Uczeń Michał Bundziów otrzymał wyjątkową Nagrodę Dyrektora Małgorzaty Łabuń „Kulturkę” za prezentowanie wysokiego poziomu kultury osobistej i kierowanie się w swoim postępowaniu niezaprzeczalnymi wartościami moralnymi.

Życzymy wszystkim Absolwentom udanego startu w kolejny etap życia i zachowania w sercu miejsca, gdzie przy pomocy Nauczyciel zdobyli wiedzę i nabyli umiejętności oraz nawiązali pierwsze prawdziwe przyjaźnie.

zdjęcia w galerii

ZAKOŃCZENIE ROKU 2022/2023

Lato, lato, lato czeka.
Razem z latem, czeka rzeka.
Razem z rzeką czeka las,
bo wakacji przyszedł czas.

23 czerwca 2023 roku pożegnaliśmy na dwa miesiące szkolne ławki i korytarze. Odebraliśmy świadectwa i nagrody za liczne sukcesy w nauce. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, bezpieczne wakacyjne przygody, poznawanie nowych miejsc, nawiązywanie nowych przyjaźni.

Wrócimy w szkolne mury pełni wrażeń, wypoczęci i gotowi do podejmowania nowych wyzwań.

zdjęci w galerii

PODCZAS FESTYNU RODZINNEGO ZEBRANO KWO 8138,26 Z

zdjęcia w galerii

 WIZYTĄ U PREZYDENTA

10 maja klasa IV b wraz z wychowawczynią panią Anną Hendzel odwiedziła Prezydenta Miasta Szczecin w jego gabinecie w Urzędzie Miejskim. Piotr Krzystek odpowiedział na każde pytanie zadane przez ucznia dotyczące naszego miasta. Dzieci zwiedziły również wnętrza biblioteki w Szpinakowym Pałacu. Zasiedli na miejscach radnych w nowej sali sesyjnej, która powstała w dawnej siedzibie filharmonii. To była bardzo wartościowa wizyta dla naszych uczniów.

zdjęcia w galerii

3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. Uważa się, że 3 maja to dzień wolności i zgody narodowej.

Upamiętniając kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, uczniowie klas 4-8 wzięli udział w kolejnej edycji gry terenowej ,,Śladami króla Stasia”. Zadaniem uczestników było przebycie wyznaczonej trasy oraz rozwiązanie zadań związanych z wydarzeniami sprzed 232 lat. 

Wszyscy uczniowie wzorowo wykonali zadania i z sukcesem zakończyli grę.

zdjęcia w galerii

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Uczniowie przez cały tydzień przygotowywali się do tego dnia. Brali udział w zajęciach, podczas których rozmawiali o tym, co szkodzi planecie i jak jej pomóc. Uczyli się właściwie segregować śmieci. Tworzyli plakaty zachęcające do udziału w obchodach Dnia Ziemi oraz prace plastyczne wykorzystujące odpady.  Sprzątali także tereny wokół szkoły.
W piątek 21 kwietnia uczniowie wzięli udział w „zielonym korowodzie” ulicami Osiedla Bukowego. Podczas spaceru z transparentami zachęcali przechodniów do dbania o planetę. Na mecie marszu uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Moja planeta”.

Pamiętajmy, że o Ziemię należy dbać nie tylko 22 kwietnia, ale cały rok. 

KLASA 7. DWUJĘZYCZNA – DLACZEGO WARTO?

O czym w szkole mogą współdecydować uczniowie?

czytaj więcej


UCZYMY I BAWIMY SIE RAZEM – TRADYCYJNA IMPREZA POWRACA PO DWÓCH LATACH

zdjęcia w galerii

Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości – Szczecińskie Szkoły Potrzebującym” – 22.EDYCJA

FOTORELACJA