Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 74 w Szczecinie

ROK SZKOLNY 2023/2024


WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE


14 GRUDNIA ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W SZKOLE

 

 

 

 

    NASZA CHOINKA NA JARMARKU 🙂    

Od soboty można podziwiać choinkę Szkoły Podstawowej nr 74 na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Alei Kwiatowej. Choinkę przystroili uczniowie kl 3d wraz z rodzicami i wychowawczynią panią Anną Wierzbicką. Ponadto ozdoby przynosili uczniowie naszej szkoły. Dziękujemy ❤

 

Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

W naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Krasomówczy dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Celem konkursu było przede wszystkim zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego oraz kształtowanie u młodzieży szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn. Organizatorem konkursu oprócz SP 74 była Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK w Szczecinie oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Każdy z 14. uczestników konkursu uzyskał dyplom udziału w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym, natomiast uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto publiczność zadecydowała o przydzieleniu nagrody specjalnej uczestnikowi, który według niej zaprezentował się najciekawiej i wzbudził silne emocje, wrażenia artystyczne. Nagrodę tę otrzymała Kaja Ignar ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie. Uczennicy tej również komisja konkursowa przyznała I miejsce. Wojewódzki Konkurs Krasomówczy umieszczony został w „Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej”. Zachęcamy do udziału za rok!

 

PASOWANIE NA UCZNIA

 


KONKURSY KURATORYJNE, ZAPRASZAMY 🙂

 


OBIADY NA MIESIĄC GRUDZIEŃ

 


ŚWIĘTO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

W Dniu Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzono święto szkolnej społeczności. Podczas uroczystego apelu wszyscy zebrani otrzymali przede wszystkim wsparcie i siłę od Dyrektora SP 74 Pani Małgorzaty Łabuń w bardzo refleksyjnym przemówieniu. Słowa Pani Dyrektor dały nauczycielom dodatkową moc, by dawać młodych ludziom, którzy stanęli na ich drodze to, co w nich najlepsze i by w codziennym życiu prywatnym, jak i zawodowym pamiętać o budowaniu i pielęgnowaniu relacji.

Nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły życzenia lekkości w pracy i nie poddawania się mimo wszystko złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczący Rady Rodziców Szymon Lipnicki składając życzenia i podziękowania nauczycielom przekazał im w imieniu RR symboliczne róże, wręczył również dyplomy nauczycielom nominowanym do nagrody Rady Rodziców SP 74. 

Występ artystyczny zatytułowany „Edukacja to relacja” przygotowali uczniowie z kl. 5b z wychowawczynią Anną Hendzel. Tego dnia wszyscy mogli nieśpiesznie smakować sztukę. W końcu nauczyciele to artyści, którzy codziennie tkają serca i umysły. Codziennie doplatając kolejne idee. A uczniowie mają w sobie wrażliwość i mnóstwo talentów, które tego dnia zaprezentowali. Akademia zbudowana przede wszystkim na wartościowych słowach była namiastką duchowości, której każdy z nas coraz bardziej potrzebuje. Artystyczne przeżycia w postaci recytacji, układów tanecznych uczennic, ich interpretacji filmowej piosenki „Pół kroku stąd” przybliżyły wszystkich do marzeń, które każdy w szkole ma. I każdemu, kto społeczność szkolną tworzy życzono, by je spełniał. Muzyczne ukojenie przynieśli również uczniowie klasy 7e dwujęzycznej – Marysia Luboińska śpiewając „Shallow” w akompaniamencie gitary Huberta Hendzla.DNI JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 25 – 28 września w naszej szkole odbyły się Dni Języków Obcych. Wzięły w nim udział zarówno klasy młodsze jak i te starsze.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W KLASIE 2A MINĄŁ ŚPIEWAJĄCO – ZOBAC:) 🙂

W kolejnych dniach tego lingwistycznego święta odbyły się konkursy językowe takie jak: Konkurs Języka Angielskiego, Konkurs Języka Niemieckiego oraz konkurs obejmujący znajomość obu języków czyli Szkolny Poliglota.

W Konkursie Języka Angielskiego łącznie brało udział 35 uczniów głównie z klas 7- 8. Pierwsze miejsce zdobył Arkadiusz K. z 8d, drugie Nikola Ł. z 7d a trzecie Hanna G. z 8d. W Konkursie Języka Niemieckiego konkurowało 15 osób. Pierwsze miejsce zajął Piotr B. kl. z 6c, drugie Anna B. z 5d a trzecie Oliwier H. z 6b. Konkurs Szkolny Poliglota przyciągnął 14 zawodników. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajął Oliwier H. z 6b a kolejno uplasowali się Karolina O.

z 8a oraz Jakub K. z 6b.

Na uwagę zasługuje kolejna edycja Konkursu O!Flagowani poprowadzonego przez panią Jolantę Jaroszewską na platformie Kahoot. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Należało rozpoznać 50 flag świata i dopasować je do nazwy państwa w języku angielskim. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Pierwsze miejsce zajął Aleksander S. z 6c a kolejne Piotr K. z 7a i Ksawery Ś. z 5d .

Oprócz tych potyczek „z wiedzy”, miały miejsce również inne atrakcje. Pani Kinga Fabisiak zorganizowała dla uczniów drużynową grę w układanie puzzli, która polegała na odnalezieniu w różnych częściach budynku szkoły i boiska fragmentów państw anglo- i niemieckojęzycznych i złożenie z nich pełnej mapy danego kraju. Wszystkie drużyny świetnie współpracowały ale najlepsza okazała się grupa złożona z uczniów klas 4a – 8a..

Z kolei uczniowie klas młodszych pod kierownictwem pani Anny Ziarno nagrali filmik, na którym zachęcają do nauki języków obcych i śpiewają piosenki w różnych językach.

W trakcie tych niezwykłych dni miały również miejsce zajęcia „Starsi młodszym”, w których uczniowie klas starszych przygotowani przez anglistkę Alicję Suszczyńską poprowadzili zajęcia językowe dla klas 1-3. Czytali bajki, organizowali gry i zabawy językowe, przedstawiali teatrzyki co było bardzo ciekawe i inspirujące.

Nad całością imprezy czuwała nauczycielka języka angielskiego Renata Sutkowska.

Wszystkim językowcom dziękujemy za zaangażowanie a uczniom za udział i zabawę.

See you next year! Wir sehen unsin einem Jahr!

Opracowała: Anna Rzemieniecka

Zdjęcia: Elżbieta Szymańska, Justyna Gumowska, Kinga Fabisiak, Alicja Suszczyńska, Jolanta Jaroszewska

zdjęcia w galerii

 


XXVIII ZLOT KRAJOZNAWCZY

XXVIII Zlot Krajoznawczy im. Stanisława Grońskiego  odbył się w naszej szkole 16 września br. w sobotę. Piękna i słoneczna pogoda dopisywała licznie przybyłym uczestnikom.  W rajdzie wzięło łącznie 268 uczniów z 27 klas, 32 nauczycieli i 20 rodziców.Podobnie jak w ubiegłych latach, na mecie szlaku na powracających z wyprawy czekała gorąca grochówka ugotowana przez panie kucharki z naszej szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców w kawiarence na zewnątrz można było zjeść pyszne ciasta.  Uczestnicy dostali odznaki rajdowe i pieczątki do książeczek OTP PTTK.  Odbył się również  konkurs plastyczny. Pierwsze miejsce zajęła  Zuzanna Karaś z 5a, drugie  Oliwia Maziak z 6 b a trzecie Zuzanna Marcinkowska z 4b. Konkurs wiedzy o Puszczy Bukowej i Stanisławie Grońskim odbędzie się w terminie późniejszym w szkole.

Całość zorganizował i nadzorował  nauczyciel geografii z naszej szkoły pan Arkadiusz Skrzypkowiak.

Opracowała: Anna Rzemieniecka
Zdjęcia: Kinga Fabisiak i Alicja Suszczyńska


 


ROK SZKOLNY 2022 / 2023

 

NARESZCIE UPRAGNIONE WAKACJE 🙂

23 czerwca 2023 roku  w SP 74 ostatni raz zabrzmiał dzwonek dla naszych tegorocznych Ósmoklasistów.

Prymusi Inter Pares czyli Najlepsi spośród Równych, Laureaci konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Uczniowie wyróżnieni za wysokie wyniki w nauce i ich dumni Rodzice gratulacje przyjęli z rąk zaproszonych Gości:

Wojewody Zachodniopomorskiego Pana Zbigniewa Boguckiego

Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pani Katarzyny Koszewskiej

Wicedyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Pana Grzegorza Janowskiego

Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego
Pana Macieja Kopcia.

Uczeń Michał Bundziów otrzymał wyjątkową Nagrodę Dyrektora Małgorzaty Łabuń „Kulturkę” za prezentowanie wysokiego poziomu kultury osobistej i kierowanie się w swoim postępowaniu niezaprzeczalnymi wartościami moralnymi.

Życzymy wszystkim Absolwentom udanego startu w kolejny etap życia i zachowania w sercu miejsca, gdzie przy pomocy Nauczyciel zdobyli wiedzę i nabyli umiejętności oraz nawiązali pierwsze prawdziwe przyjaźnie.

zdjęcia w galerii

 

ZAKOŃCZENIE ROKU 2022/2023

Lato, lato, lato czeka.
Razem z latem, czeka rzeka.
Razem z rzeką czeka las,
bo wakacji przyszedł czas.

23 czerwca 2023 roku pożegnaliśmy na dwa miesiące szkolne ławki i korytarze. Odebraliśmy świadectwa i nagrody za liczne sukcesy w nauce. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, bezpieczne wakacyjne przygody, poznawanie nowych miejsc, nawiązywanie nowych przyjaźni.

Wrócimy w szkolne mury pełni wrażeń, wypoczęci i gotowi do podejmowania nowych wyzwań.

zdjęci w galerii

PODCZAS FESTYNU RODZINNEGO ZEBRANO KWO 8138,26 Z

zdjęcia w galerii

 WIZYTĄ U PREZYDENTA

10 maja klasa IV b wraz z wychowawczynią panią Anną Hendzel odwiedziła Prezydenta Miasta Szczecin w jego gabinecie w Urzędzie Miejskim. Piotr Krzystek odpowiedział na każde pytanie zadane przez ucznia dotyczące naszego miasta. Dzieci zwiedziły również wnętrza biblioteki w Szpinakowym Pałacu. Zasiedli na miejscach radnych w nowej sali sesyjnej, która powstała w dawnej siedzibie filharmonii. To była bardzo wartościowa wizyta dla naszych uczniów.

zdjęcia w galerii

3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. Uważa się, że 3 maja to dzień wolności i zgody narodowej.

Upamiętniając kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, uczniowie klas 4-8 wzięli udział w kolejnej edycji gry terenowej ,,Śladami króla Stasia”. Zadaniem uczestników było przebycie wyznaczonej trasy oraz rozwiązanie zadań związanych z wydarzeniami sprzed 232 lat. 

Wszyscy uczniowie wzorowo wykonali zadania i z sukcesem zakończyli grę.

zdjęcia w galerii

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Uczniowie przez cały tydzień przygotowywali się do tego dnia. Brali udział w zajęciach, podczas których rozmawiali o tym, co szkodzi planecie i jak jej pomóc. Uczyli się właściwie segregować śmieci. Tworzyli plakaty zachęcające do udziału w obchodach Dnia Ziemi oraz prace plastyczne wykorzystujące odpady.  Sprzątali także tereny wokół szkoły.
W piątek 21 kwietnia uczniowie wzięli udział w „zielonym korowodzie” ulicami Osiedla Bukowego. Podczas spaceru z transparentami zachęcali przechodniów do dbania o planetę. Na mecie marszu uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Moja planeta”.

Pamiętajmy, że o Ziemię należy dbać nie tylko 22 kwietnia, ale cały rok. 

KLASA 7. DWUJĘZYCZNA – DLACZEGO WARTO?

O czym w szkole mogą współdecydować uczniowie?

czytaj więcej


UCZYMY I BAWIMY SIE RAZEM – TRADYCYJNA IMPREZA POWRACA PO DWÓCH LATACH

zdjęcia w galerii

Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości – Szczecińskie Szkoły Potrzebującym” – 22.EDYCJA

FOTORELACJA