Święto języków obcych

JĘZYKI OBCE WCALE NIE OBCE, CZYLI EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Święto języków obcych w klasach I-III obchodziliśmy 26.09.2019 r.

Klasa I c rozpoczęła dzień od angielskiej piosenki powitalnej, odwiedzając kolejne sale. Co roku wybieramy wiersz do przeczytania w różnych językach. Wu biegłym roku była to „Lokomotywa”,
a w tym roku „Rzepka”. Przygotowaliśmy aktywne (z odgrywaniem ról) czytanie wiersza w języku niemieckim i angielskim, co przygotowały i prowadziły uczennice klas VI i VII B oraz czytanie w języku rosyjskim. Do współpracy zaprosiliśmy nieocenioną p. Teresę Gruszewską, naszą emerytowaną nauczycielkę. Pani Gruszewska zawitała do klasy II c i oprócz czytania nauczyła dzieci kilku słów po rosyjsku. Dzieci próbowały również pisania tzw bukw, czyli liter.

Ale to nie wszystko. „Rzepkę” dzieci zobaczyły również w języku migowym. P. Małgosia Stoltman migała całą historyjkę opowiedzianą w wierszu. Niewiarygodne przeżycie.

Klasy III brały udział emocjonującej grze terenowej „50 pól”.

Imprezą towarzyszącą był Marvel Test. Z inicjatywy zapaleńców w ubiegłym roku odbył się Potter Test, samodzielnie przygotowany i poprowadzony przez uczennice. W tym roku Julia Jaskowska
z klasy VI b ułożyła test, zakupiła nagrody oraz na deser przygotowała quiz Kahoot!

Laureatką została Hanna Witek z klasy VI d.

Opiekunowie przedsięwzięcia:

Agnieszka Sikorska