„ Lekcje z Temidą”

Relacja:

Program edukacyjny „ Lekcje z Temidą” pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości


W naszej szkole gościliśmy panią Darię Michałowską która przeprowadziła zajęcia z zakresu edukacji prawnej w ramach programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą”. Program ten ma na celu podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. W lekcjach udział wzięli uczniowie klas VI, VII i VIII. Dowiedzieli się, dlaczego ludzie stworzyli prawo, jak należy reagować na prześladowanie w szkole i Internecie, gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jakie prawa ma konsument, jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić w przyszłości.

„Lekcje z Temidą” zorganizowała Fundacja Altum. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wśród prowadzących zajęcia znajdują się adwokaci, radcy prawni, a także doktorzy nauk prawnych .Kto wie, może wśród naszych uczniów, dzięki udziałowi w projekcie, znajdą się osoby, które zwiążą swoją przyszłość z prawem?