Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Więcej:

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Uczniowie naszej szkoły 21 lutego 2022r. obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na lekcjach języka polskiego uczniowie kl. 5d, 8b, 8h, 8i przybliżyli sobie okoliczności ustanowienia tego święta. Uczniowie dyskutowali na temat roli języka oraz wyszukiwali ciekawostki językowe i dzielili się nimi. Zasadniczą częścią lekcji były zabawy językowe zatytułowane „Potyczki z polszczyzną”. Miały one formę gry Kahoot poprzedzonej filmowym wprowadzeniem przygotowanym przez pracowników i studentów Instytutu Filologii Polskiej UZ. W tym roku hasło, pod którym odbywało się to święto brzmiało: Wykorzystywanie technologii do nauki wielojęzycznej: wyzwania i możliwości. Klasa dwujęzyczna 8h miała kolejną okazję, by przekonać się jak wielkie możliwości daje im dwujęzyczność.

Wystarczy poszerzyć granice języka i świat staje się większy.

 
Zdjęcia w galerii