Upominek dla seniora

 

Nasza szkoła uczy swoich uczniów już od ich najmłodszych lat pomagać innym i uświadamia, że możliwości jest wiele. W związku z zakażeniami koronawirusem seniorzy w obecnej sytuacji wymagają szczególnej troski i opieki dlatego w tym roku włączyliśmy się w akcję Upominek dla seniora.

Magia świąt kojarzy nam się z kupowaniem i przyjmowaniem prezentów. To bardzo miły i serdeczny okres. Działania w ramach wolontariatu są nam bliskie i dlatego w całości zaangażowaliśmy się w akcję. Nasi rodzice, dając nam przykład przygotowali paczki świąteczne dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej w Szczecinie, natomiast my wykonaliśmy śliczne kartki, w których zapisaliśmy refleksyjne piękne życzenia bożonarodzeniowe.

Pomaganie komuś jest najlepszym uczuciem na świecie. Ponadto jest uzależniające – im więcej pomagasz, tym bardziej się angażujesz i chcesz dać innym od siebie jeszcze więcej. Pomaganie innym to także pomoc samemu sobie. Wielu ludzi szuka pomysłu na to, jak być szczęśliwym. Okazuje się, że jest na to prosty i znany od dawna pomysł – pomaganie innym.