Z wizytą w Greifswaldzie

Relacja:

Z WIZYTĄ W GREIFSWALDZIE – OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU

Uczniowie klas Vd i VIIb zdobyli główne nagrody w konkursie literackim „A jak…alfabet młodzieży polskiej”. Konkurs zorganizowany został przez Uniwersytet w Greifswaldzie (Niemcy) w ramach projektu „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania”, w którym to projekcie bierze udział również nasza szkoła. Zadaniem uczniów było napisanie krótkich tekstów do haseł rozpoczynających się na kolejne litery alfabetu. Hasła zostały dobrane tak, by odzwierciedlały świat przeżyć, wartości oraz zainteresowania polskiej młodzieży.

Prace zostaną opublikowane i posłużą jako materiał do nauki języka niemieckiego i języka polskiego na terenach przygranicznych.

Klasa Vd – I miejsce, opiekun Emilia Borkowska

Klasa VIIb – II miejsce, opiekun Elżbieta Szymańska, Jolanta Jaroszewska

Wysokie nagrody pieniężne w bonach wykorzystane zostaną na zakup materiałów edukacyjnych do nauki języka niemieckiego

28.11.19 uczniowie naszej szkoły osobiście odebrali nagrody i dyplomy w Greifswaldzie w auli najstarszej pomorskiej uczelni oraz jednego z najstarszych uniwersytetów Niemiec (Universität Greifswald). Organizator konkursu zapewnił naszym uczniom również inne atrakcje tego dnia: zwiedzanie samego Uniwersytetu, wizytę w Muzeum Pomorza, oraz zwiedzanie miasta i Starówki, gdzie obecnie znajduje się jarmark bożonarodzeniowy.

Emilia Borkowska

Z wizytą w Greifswaldzie – zdjęcia