Wycieczka do Glinnej

 

Z ŻYCIA FAKULTETU BIOL – CHEM: JESIENNA WYCIECZKA DO GLINNEJ

W dniu 18 października grupa uczniów uczestniczących w zajęciach fakultetu biologiczno – chemicznego oraz klasa 5b z wychowawczynią p. Sylwią Gwardys – Szczęsną  wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej w nadleśnictwie Gryfino.

Na szczęście po deszczowej nocy pogoda dopisywała i można było bez parasoli podziwiać przepiękne drzewa rosnące w Ogrodzie Dendrologicznym. Większość z nich to gatunki egzotyczne sprowadzone do Glinnej ok. 1870 r.  Podziwialiśmy ogromnego mamutowca oraz najwyższą w Polsce jodłę olbrzymią. Po Ogrodzie oprowadziła nas pani Urszula Czapiewska, która w zajmujący sposób przedstawiła historię tego miejsca oraz ciekawostki dotyczące zebranych tu okazów. Uczniowie słuchali, zbierali liście i nasiona, robili zdjęcia a na koniec spaceru sprawdzili swoją wiedzę w teście przygotowanym przez nadleśnictwo. Zwycięzcami okazała się fakultetowa grupa na czele z Patrycją, Mają, Mateuszem, Kubą i Maksem z klasy 7a. Na koniec wycieczki pod drewnianą wiatą przy ognisku młodzież usmażyła kiełbaski i odebrała pamiątki od kierownictwa nadleśnictwa.

Lekcje biologii nie w szkole ale w otoczeniu przyrody są wyjątkowe, ponieważ odnawiają kontakt z naturą i dają możliwość bliskiego z nią spotkania.

Tekst i zdjęcia: Anna Rzemieniecka

Wycieczka do Glinnej – zdjęcia