Przygotowania przedświąteczne w grupach przedszkolnych

Miesiąc grudzień to w naszej szkole w grupach przedszkolnych wyjątkowy okres, okres intensywnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci poznają tradycje świąt w trakcie organizowanych zajęć wychowawczo – dydaktycznych. Wspólnie z nauczycielkami dekorują świątecznymi dekoracjami salę zajęć, ubierają choinkę w bombki, łańcuchy i światełka oraz własnoręcznie wykonane ozdoby. Wykonują świąteczne upominki dla rodziców. Biorą udział w konkurach plastycznych. Głównymi motywami prac plastyczno-technicznych są: choinka, prezenty, Mikołaj.
Nasze dzieci biorą udział w spotkaniu ze Świętym Mikołajem, w trakcie którego śpiewają piosenki, recytują wiersze, biorą udział w konkursach, czy oglądają przedstawienia teatralne o tematyce świątecznej. Mikołaj natomiast opowiada dzieciom o swojej krainie i obdziela je podarunkami.
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia dzieci uczą się śpiewać tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce zimowo – świątecznej, recytują wiersze oraz przygotowują się do Jasełek i uroczystej Wigilii, które są od wielu lat wpisywane do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole w grupach przedszkolnych.

Hanna Pospiech

Choinki 0A
Gwiazdki grupy 0 „A” na konkurs

 
 

Choinki 0B
Choinki z piórek grupy 0 „B”


 
 

Bombki 0C
Bombki grupy 0 „C” na konkurs


 
 

Prace dzieci pryedsykolnzch
Prace dzieci z grup przedszkolnych

 
Więcej zdjęć w galerii.