Podziękowanie za udział w Akcji

Szkoła Podstawowa Nr 74 im. Stanisława Grońskiego w Szczecinie wzięła udział w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach 2016”. Celem akcji była zbiórka darów dla potrzebujących Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Od samego początku patronat nad wydarzeniem objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser – Duda.
Nasza szkoła jako pierwsza szkoła podstawowa w Szczecinie przyłączyła się do trzeciej edycji tej akcji. Staliśmy się także jednym z krajowych punktów zbiórki, do którego mogły trafiać dary z całej Polski. Finałem akcji było wielkie pakowanie w Przecławiu. W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 150 wolontariuszy. Nie mogło zabraknąć przy pakowaniu w Przecławiu uczniów naszej szkoły. Zebrane dary zostały przekazane przez uczniów Va, dla których była to okazja do głębszej refleksji nad wolontariatem. Stanowili oni bowiem najbardziej zaangażowaną w realizację tej akcji grupę uczniów. Wychowawca klasy p. Maciej Dąbrowski, który był pomysłodawcą i koordynatorem zbiórki wierzy, że wolontariat może być skuteczną formą wychowania.
 

Bombki 0C


 
Zdjęcia w galerii.