Andrzejkowe czary w grupach przedszkolnych

29 i 30 listopada w grupach przedszkolnych zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki w Naszej szkole to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, losowania kolorów i zawodów na przyszłość itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy dzieci raczyły się pysznym słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez naszych kochanych rodziców Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.
 
Zdjęcia w galerii.
 

Hanna Pospiech

Iwona Ryś