Szkoła Podstawowa Nr 74
Serdecznie wita!
skocz do treści

Biblioteka

 
 

Joanna Zaborska – godziny pracy: poniedziałek – piątek 8.30 – 14.30

 
 

Konkurs plastyczny – „Ilustracja do wybranej przygody z serii książek o Harrym Potterze” (wersja pdf)Wyniki Konkursu Wiedzy o Harrym Poterze – awans do etapu wojewódzkiego (wersja pdf)W kategorii klas I-III

Jerzy Gradek

Pola Gradoń

Helena Jeziorna

Zuzanna Piętal

Julian Wawer

Julia Wilczyńska

W kategorii klas IV – VI

Iga Bieniek

Łucja Dziel

Julia Gałęska

Helena Gradek

Pola Nowak

Karolina O’Neill

Magdalena Wójcik

W kategorii klas VII – VIII

Javier Ambrosini Sobczak

Urszula Jeziorna

Grzegorz Kasjaniuk

Adam Łukowski

Anna Popławska

Arkadiusz Zając

 
 

TyDzień Kobiet w bibliotece trwa!

Wciąż zapraszamy do naszej zabawy. Robimy kolorowe zdjęcia, czytamy książki kobiet i o kobietach, piszemy życzenia dla ulubionych nauczycielek:) 
 

Zwycięzcy konkursu Sleeveface

Zwycięzcami konkurs fotograficznego „Sleeveface – z książką ci do twarzy” są Tomasz Mazur (7d), Martyna Narewicz (7c) oraz Marcelina Frąckiewicz (5c).

Serdecznie gratulujemy!

„Sleeveface” czyli zdjęcie, na którym część ciała zasłonięta jest okładką książki. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Dobra zabawa gwarantowana!


Marcelina-Frąckiewicz-5cMartna-Narewicz-7cTomasz-Mazur-7d.


 
 Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Harrym Poterze (pdf)


 

Informacje dla uczestników Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Harrym Potterze

W czwartek 10.03 w godzinach 18.00-18.30 aktywny będzie link do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Harrym Potterze. Po wejściu w link trzeba podać imię, nazwisko uczestnika, numer szkoły oraz grupę konkursową (klasy 1-3, klasy 4-8). Wyniki etapu szkolnego zostaną podane przez organizatorów (SP 21 w Szczecinie) w jak najszybszym terminie.

Link konkursowy:

 
 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
1. Konkurs plastyczny


2. Konkurs fotograficzny
Zwycięzcami w konkursie na ilustrację ulubionej baśni lub legendy są:


1. W kategorii klas 1-2:

I miejsce

Kowalczyk Zofia, klasa 1 a, „Jurata , Królowa Bałtyku”

II miejsce

Talmon Maja, klasa 1d, „Mała Syrenka”

III miejsce

Łysakowska Klara, klasa 2c, „Legenda o Jeziorze Szmaragdowym1. W kategorii klas 3-4:

I miejsce

Jeziorna Helena, klasa 3e, „Jaś i Małgosia”

II miejsce (ex aequo)

Kamińska Lena, klasa 4d, „Roszpunka”

II miejsce (ex aequo)

Kopańska Emilia, klasa 3d, „Ogień na Rozewiu”

III miejsce

Adamczyk Zuzanna, klasa 3b, „Jaś i Małgosia”

Wyróżnienie:

Kościuczenko Natalia, klasa 4c, „Legenda o Duchu Gór Karkonoskich”Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!


 
 

Nakręć innych na czytanie!

Uczniowie klasy 2 d spróbowali swoich sił i zamienili się w recenzentów książek.  W ramach promocji czytelnictwa opowiadali  również o swoich ulubionych książkach. Zapraszamy do obejrzenia filmów wierząc, że zachęcą Was do czytania!

Przesyłam ci filmiki do umieszczenia pod notatką o akcji.

 
 

Nasza biblioteka powiększyła swój księgozbiór o dwa tomy prozy naszej noblistki Olgi Tokarczuk. Od dziś wypożyczać możecie już „Dom dzienny, dom nocny” oraz „Anna inn w grobowcach świata”. Zapraszam starszych czytelników, którzy czytając Tokaczuk zmierzą się z  wiecznymi mitami, śmiercią, życiem i ich tajemnicami.

Za podarowane dzieła dziękujemy parafii św. Jana Bosko w Szczecinie

 

 

 
 

Drodzy Czytelnicy!

Bardzo miło mi podzielić się z Wami dobrymi wiadomościami. Do biblioteki – również dzięki Wam – wpływają wciąż nowości. Oto przykład kilku z nich, które możecie już wypożyczać. Jest tu wspaniała „Bajka o wirusie w koronie” autorstwa Ewy Molendy, ciekawostki o piłkarzach czy przygody „Małego Duszka” Otfrieda Preusslera.

Wielu z Was zaciekawi zapewne „Nieoficjalny podręcznik trenera Pokemon Go” oraz wspaniałe opowiadania o zwierzętach.

W przygotowaniu już kolejne książki o Waszych ulubionych piłkarzach 🙂

Zachęcam do lektury

 

 

 

 

 

 

Laureat konkursu międzyszkolnego

Bardzo cieszymy się, że możemy poinformować Was drodzy uczniowie i rodzice, że uczeń naszej szkoły Wiktor Kamiński z klasy 3c jest laureatem konkursu międzyszkolnego „Nie wyrastaj z marzeń”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Szczecinie.

Wiktor zajął III miejsce w kategorii „Wynalazek”. Serdecznie gratulujemy zwcięzcy! Wam prezentujemy jego „Odrzutowe buty”.

 

 

 

 

 

 

„Znajdziesz mnie w bibliotece”

W dniach 8-15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Z tej okazji uczniowie naszych klas młodszych wzięli udział w losowaniu nagród książkowych dla 5 uczniów z każdej klasy. Ponieważ cała akcja była dla nich niespodzianką emocjom nie było końca. 🙂

 

 


XVIII Tydzień Bibliotek (pdf)