Szkoła Podstawowa Nr 74
Serdecznie wita!
skocz do treści

Biblioteka

 
 

Joanna Zaborska – godziny pracy: poniedziałek – piątek 8.30-14.30

 
 

Nakręć innych na czytanie!

Uczniowie klasy 2 d spróbowali swoich sił i zamienili się w recenzentów książek.  W ramach promocji czytelnictwa opowiadali  również o swoich ulubionych książkach. Zapraszamy do obejrzenia filmów wierząc, że zachęcą Was do czytania!

Przesyłam ci filmiki do umieszczenia pod notatką o akcji.





 
 

Nasza biblioteka powiększyła swój księgozbiór o dwa tomy prozy naszej noblistki Olgi Tokarczuk. Od dziś wypożyczać możecie już „Dom dzienny, dom nocny” oraz „Anna inn w grobowcach świata”. Zapraszam starszych czytelników, którzy czytając Tokaczuk zmierzą się z  wiecznymi mitami, śmiercią, życiem i ich tajemnicami.

Za podarowane dzieła dziękujemy parafii św. Jana Bosko w Szczecinie

 

 

 
 

Drodzy Czytelnicy!

Bardzo miło mi podzielić się z Wami dobrymi wiadomościami. Do biblioteki – również dzięki Wam – wpływają wciąż nowości. Oto przykład kilku z nich, które możecie już wypożyczać. Jest tu wspaniała „Bajka o wirusie w koronie” autorstwa Ewy Molendy, ciekawostki o piłkarzach czy przygody „Małego Duszka” Otfrieda Preusslera.

Wielu z Was zaciekawi zapewne „Nieoficjalny podręcznik trenera Pokemon Go” oraz wspaniałe opowiadania o zwierzętach.

W przygotowaniu już kolejne książki o Waszych ulubionych piłkarzach 🙂

Zachęcam do lektury

 

 

 

 

 

 

Laureat konkursu międzyszkolnego

Bardzo cieszymy się, że możemy poinformować Was drodzy uczniowie i rodzice, że uczeń naszej szkoły Wiktor Kamiński z klasy 3c jest laureatem konkursu międzyszkolnego „Nie wyrastaj z marzeń”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Szczecinie.

Wiktor zajął III miejsce w kategorii „Wynalazek”. Serdecznie gratulujemy zwcięzcy! Wam prezentujemy jego „Odrzutowe buty”.

 

 

 

 

 

 

„Znajdziesz mnie w bibliotece”

W dniach 8-15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Z tej okazji uczniowie naszych klas młodszych wzięli udział w losowaniu nagród książkowych dla 5 uczniów z każdej klasy. Ponieważ cała akcja była dla nich niespodzianką emocjom nie było końca. 🙂

 

 


XVIII Tydzień Bibliotek (pdf)