Wspomnienie półkolonii letniej

Relacja:

Nasza Szkoła rokrocznie w czasie wakacji organizuje dwutygodniowe półkolonie dla dzieci, promując zdrowy stylu życia, aktywny wypoczynek oraz nasz piękny Szczecin.

W tym roku od 28 czerwca 2021 roku do 09 lipca 2021 roku w SP 74 zorganizowano dwutygodniową półkolonię letnią pod nazwą.

„Lato, lato, lato czeka…

ze słońcem w Szkole Podstawowej nr 74.”

W zajęciach brało udział średnio 51 uczniów w wieku 7-11 lat. Dziećmi opiekowała się sympatyczna, uśmiechnięta kadra wychowawców – składająca się oczywiście z nauczycieli pracujących w SP 74..
Zajęcia odbywały się w godzinach 7.30 do 15.30. Uczestnicy mieli codziennie zapewniony posiłek składający się ze śniadania, obiadu i podwieczorku.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zajęcia były ciekawe i atrakcyjne, a przede wszystkim bezpieczne; przygotowali dla uczestników bogaty program z wykorzystaniem bazy lokalowej szkoły oraz walorów turystycznych najbliższej okolicy i miasta Szczecin.

Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w wielu różnorodnych zajęciach, np. wycieczkach krajoznawczych po Puszczy Bukowej i mieście Szczecinie, zajęciach kreatywnych, artystycznych, zabawach ruchowych, sportowych organizowanych w hali sportowej oraz na świeżym powietrzu. Do najciekawszych z nich należały:

a) rejs po Odrze – poznajemy Port i Szczecin od strony Odry,

b) zajęcia sportowe – Sport na wesoło na świeżym powietrzu i Kolonijna spartakiada na wesoło – rywaliza-cja sportowa fair play,

c) wizyta w Straży Pożarnej przy ul. Struga – poznajemy trudną pracę strażaka,

d) wyjście do Fun Jump – konkurs „Kto skoczy wyżej?”,

e) spacer po Puszczy Bukowej „Szukamy lata w Puszczy Bukowej” – wykonanie plakatów z najpiękniejszych zakątków naszego otoczenia,

f) wyjścia do kina Helios na film „Lucy” i premierę filmową dla dzieci „Mustang z Dzikiej Doliny”.

We wszystkich proponowanych formach gier i zabaw uczestnicy półkolonii chętnie i aktywnie brali udział, z pełnym zaangażowaniem i ochotą wykonywali zadania dostosowane do ich wieku rozwojowego, zainteresowań i zdolności.. Ostatniego dnia półkolonii nastąpiło uroczyste podsumowanie wypoczynku w SP 74, podczas którego wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikat Fajnego Półkolonisty.

Pobyt na półkolonii letniej w SP 74 dał możliwość uczestnikom aktywnie, zdrowo, twórczo i bezpiecznie spędzić wolny czas:

a) na łonie natury Puszczy Bukowej,

b) podzi-wiając Szczecin i Port z pokładu statku wycieczkowego,

c) pozna-jąc trudną pracę strażaków i ciekawe wnętrze wozu strażackiego,

d) w towarzystwie rówieśników

Szkoda, że lato tak szybko się kończy!

Ale nim się obejrzymy, a już będziemy planować zabawy zimowe

– oczywiście w ramach Ferii zimowych 2022!

Wspomnienie półkolonii letniej – zdjęcia