Tydzień Promocji Zdrowia

Relacja:

REALNY I WIRTUALNY TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

W dniach 26 – 30 października w naszej szkole odbył się coroczny Tydzień Promocji Zdrowia pod hasłem „Zdrowo i bezpiecznie”. Tygodniowi temu od lat patronuje Dyrekcja szkoły pod kierunkiem pań Małgorzaty Łabuń, Doroty Grygiel i biolożka Sylwia Gwardys – Szczęsnej.

Z uwagi na fakt, że właśnie od tego terminu w szkole wprowadzono zajęcia zdalne dla uczniów klas starszych, prym w aktywnych i realnych działaniach zaplanowanych na ten czas wiodły maluchy z nauczania wczesnoszkolnego. W klasach najmłodszych uczęszczających do szkoły odbyły się konkursy plastyczne dotyczące zasad prawidłowego żywienia, jak i higieny i profilaktyki Covid 19. Pod kierunkiem pani Ewy Trych i innych opiekunów, czas w szkolnej świetlicy urozmaicały dzieciom tematyczne zgadywanki, quizy i krzyżówki a zdrowy styl życia symbolizowały czerwone czapeczki.

Natomiast w klasach starszych w trakcie lekcji online biolodzy i wychowawcy zapoznawali młodzież z aktualną sytuacją pandemiczną w Polsce i na świecie, edukowali na temat światowych epidemii i pandemii oraz wskazywali dlaczego zagrożeń wynikających z obecności Covid 19 nie należy lekceważyć. Odbyły się też konkursy i pogadanki na temat zasad zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

W tym roku, za swoje działania i współpracę z Regionalnym Oddziałem Stacji Krwiodawstwa w Szczecinie naszej szkole przyznano prestiżowy Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi. W związku z aplikowaniem placówki o przyjęcie do Ogólnopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i pozytywnym rozpatrzeniem wniosku przez Wojewódzkiego Koordynatora tej sieci, to bardzo dobry początek.

tekst: Anna Rzemieniecka

zdjęcia: Sylwia Gwardys – Szczęsna i Ewa Trych