Międzynarodowa współpraca w SP74

Dnia 31.01. 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie naszych dzieci z uczniami partnerskiej szkoły Grundschule „Am See” w Löcknitz.

Na zaproszenie klasy III H przybyła z Löcknitz klasa III B z wychowawczynią – p. Dorte Backer oraz przedstawicielką Rady Rodziców – p. Anną Marynowską. Dzieci poznały się już wcześniej – w czerwcu na zawodach Sportfest 2016 w Löcknitz.

Tym razem wspólny czas również upłynął na zajęciach sportowych, gdyż zaprosiliśmy naszych gości do kręgielni. Stamtąd, po wspólnej zabawie i poczęstunku, udaliśmy się autokarem na warsztaty gry na bębnach do Centrum Żeglarstwa na Wyspie Grodzkiej. Nie tylko wspólnie graliśmy afrykańskie rytmy, ale też i nauczyliśmy się śpiewać afrykańskie piosenki.

Na zakończenie tak ciekawego dnia dzieci obdarowały się nawzajem upominkami oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia na tle Wałów Chrobrego. Otrzymaliśmy też wszyscy kubki z Centrum Żeglarstwa w Szczecinie, które zafundowało nam zajęcia w ramach projektu „Baza turystyki żeglarskiej”.

PS. Wielkie podziękowania dla mamy Kaliny z kl. III h i Centrum Żeglarskiego za pomoc w organizacji spotkania.

Anna Leszczyńska

Zdjęcia w galerii.