Wyjazd do teatru w Schwedt

Tradycją już Szkoły Podstawowej 74 są coroczne wyjazdy klas niemieckojęzycznych do teatru w Schwedt na polsko-niemieckie przedstawienia dla dzieci. W bieżącym roku szkolnym wycieczki odbyły się 22 i 23 listopada. Najpierw teatr odwiedzili uczniowie klas młodszych, później starszych. Uczniowie obejrzeli sztukę pt. „Cudowna lampa Aladyna” / „Aladin und die Wunderlampe”. Jak co roku wywarło ono na widzach ogromne wrażenie. Niespotykana scenografia, ciekawa aranżacja baśni, różnobarwne światła i piękna muzyka towarzyszyły od pierwszej minuty spektaklu. Po przedstawieniu teatralnym przyszedł czas na słodkości – uczniowie rozkoszowali swe podniebienia niemieckimi smakołykami – gorącymi jabłkami w czekoladzie, pierniczkami i innymi pysznymi tradycyjnymi wypiekami naszych zachodnich sąsiadów.
Wyjazdy do teatru w Schwedt są doskonałą okazją do obcowania z żywym słowem mówionym. W zrozumieniu treści przedstawienia pomaga obraz i krótkie monologi aktora wygłaszane w języku polskim. Uczniowie doświadczają przeżyć artystycznych, podnoszą swoje kompetencje w zakresie języka obcego i poznają tradycyjne wypieki niemieckie.
 
Zdjęcia w galerii.