XIII Szczecińska Olimpiada Integracyjna

Dnia 23 listopada odbyła się w naszej szkole XIII Szczecińska Olimpiada Integracyjna.

Zaproszenie do udziału w olimpiadzie przyjęli:
 

 1. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 41
 2. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 54
 3. Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tanowie
 4. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr12 w Szczecinie
 5. Dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr1 dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Policach
 6. Wychowankowie Specjalnego Dziennego Ośrodka Terapeutyczno-Edukacyjno-Wychowawczego Dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „RAZEM” z ul. Krzemiennej
 7. Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej „Nad Głębokiem”
 8. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie
 9. Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie
 10. Dzieci z Punktu Przedszkolnego Dzwoneczek oraz drużyna gospodarzy
 11. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 74

Olimpiada była inicjatywą pedagogów specjalnych, przy współudziale wychowawców klas integracyjnych. Jak co roku, ogromnego wsparcia udzielili studenci Instytutu Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy pod przewodnictwem prof. US dr hab. Joanny Kruk, dr Doroty Kostrzewy-Nowak oraz mgr Radosława Sroki starali się, aby każdy zawodnik czuł się bezpiecznie i mógł osiągnąć sportowy sukces. Ich pomoc i zaangażowanie uczyniły tę olimpiadę niezwykłym przeżyciem dla wszystkich jej uczestników.

Dzieci zmagały się w ośmiu konkurencjach, m.in. Serso, Szalony unihok, Wyścig kelnerów, czy Poranne ubieranie. Najwięcej radości przysporzył dzieciom Spacer z Reksiem w czasie, którego dzieci ścigały się ciągnąc na smyczy pluszowe psiaki. W ostatniej, dziewiątej konkurencji wzięli udział asystujący drużynom studenci. Uchwyceni jednej skakanki musieli, w jak najkrótszym czasie, okrążyć znacznik i wrócić na linię startu. Równocześnie odbył się turniej tenisa stołowego zorganizowany przez UKS Orliki, koordynowany przez panią Bogusławę Romanowską. W turnieju wzięli udział reprezentanci wyżej wymienionych szkół. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 74 oraz goście specjalni: Zespół Taneczny Jakubczaki z Ośrodka Wsparcia dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Szczecinie. Zespół zaprezentował układ pt. „Morskie inspiracje”.

Komisja pod kierownictwem pani Anny Trojanowskiej pełniącej obowiązki dyrektora szkoły doceniła starania wszystkich zawodników. Każdy z nich, za ogromne zaangażowanie i sportowego ducha walki został nagrodzony złotym medalem.

Wsparcia finansowego na organizację olimpiady udzielili:
 
– Urząd Miasta Szczecin oraz
– Fundacja na Rzecz Oświaty i Edukacji przy Szkole Podstawowej Nr 74 w Szczecinie “Równajmy szanse”