Szkolne Dni Integracji

Wielkimi krokami zbliżają się Szkolne Dni Integracji. Już teraz wszystkie klasy przygotowują plakaty na temat znanych osób niepełnosprawnych. Zostanie z nich stworzona wielka wystawa pod hasłem „Niemożliwe jest możliwe”.

W dniach 21-22 listopada uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w niezwykłych warsztatach prowadzonych przez pedagogów specjalnych. Uczniowie będą mieli okazję na własnej skórze przekonać się, jak trudno zmagać się z niepełnosprawnością i ograniczeniami.

Dnia 23 listopada po raz trzynasty odbędzie się Szczecińska Olimpiada Integracyjna – ogromne wydarzenie w życiu dzieci niepełnosprawnych. Ma ona na celu popularyzację kultury fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, integrację dzieci niepełnosprawnych z różnych ośrodków z województwa zachodniopomorskiego, a także przełamywanie barier w społeczeństwie. Jak co roku przedsięwzięcie będzie wspierać Instytut Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego. Blisko setka studentów wspierać będzie zawodników w ich zmaganiach. Dzięki nim olimpiada stanie się niezwykłym wydarzeniem, a także szansą na sukces dla wszystkich jej uczestników. Naszą szkołę reprezentować będą dzieci z klas integracyjnych. Życzymy Wam samych złotych medali !!!

Kulminacją Szkolnych Dni Integracji będzie planowane na 24 listopada niezwykłe spotkanie z osobą niepełnosprawną w ramach cyklu „Człowiek bez barier”. Uczniowie szkoły, a także – za pośrednictwem mediów- społeczność lokalna już po raz ósmy będą mieli możliwość poznania osoby, która mimo trudności osiągnęła sukces osobisty i zawodowy. Takie spotkania skłaniają do refleksji nad własnym życiem, napawają optymizmem i wiarą, że „niemożliwe jest możliwe”. W tym roku nasze zaproszenie przyjął pan Krzysztof Lechniak – pełnomocnik regionalny Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.