„Człowiek bez barier”

Szczególne spotkanie z wyjątkowym gościem

Dnia 24 listopada 2016 roku w ramach szkolnych Dni Integracji odbyło się w naszej szkole wyjątkowe, ósme już spotkanie z cyklu „Człowiek bez barier”. W tym roku, naszym gościem był pan Krzysztof Lechniak z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Pan Krzysztof opowiedział uczniom uczestniczącym w spotkaniu o okolicznościach, w jakich stał się osobą niepełnosprawną. Niefortunny skok – w wieku 14 lat – do płytkiego jeziora zupełnie odmienił jego życie. Nasz gość opowiedział dzieciom o tym, co wtedy czuł, jak zareagowali jego koledzy. Wspominał, że często go odwiedzali. Wyciągali z domu. Po trudnej i bolesnej rehabilitacji odzyskał władzę w kończynach górnych. Wyjechał na obóz. Tam poznał uroczą terapeutkę Ewę, która po latach została Jego żoną. Dziś pan Krzysztof jest pełnomocnikiem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Sam pomaga ludziom z niepełnosprawnością ruchową.

Pedagog specjalny
Monika Górska- Matysiak