Uczymy i bawimy się razem

zajęcia integracyjne dla uczniów

klasy pierwszej szkoły polskiej i niemieckiej

20 października 2016r. odbyło się spotkanie uczniów niemieckojęzycznej klasy 1c z ich rówieśnikami ze szkoły partnerskiej w Löcknitz. Dzieci poznały się wzajemnie przedstawiając się po niemiecku. Później uczestniczyły w zabawach ruchowych i grupowych zajęciach plastycznych, mając okazję poznać się i usłyszeć niemieckojęzyczne wypowiedzi naturalnych użytkowników tego języka. Rodzice zorganizowali zaproszonym gościom pyszny poczęstunek. Spotkanie dostarczyło wielu wrażeń, emocji i radości, a pamiątką po nim są kolorowe prace plastyczne.
Zajęcia z uczniami prowadzone były w formie otwartej i obserwowali je nauczyciele języka niemieckiego ze szkół podstawowych prawobrzeżnej części Szczecina.

Zdjęcia w galerii.