Dzień Słonia

Dzień Słonia

Dnia 7 października 2016 roku odbył się w naszej szkole Dzień Słonia. Było to wydarzenie powiązane z wystawą, jaką w ramach projektu „Jesteśmy obywatelami świata” przygotowała klasa IVa integracyjna wraz z wychowawcą Moniką Górską- Matysiak. Cała akcja odbyła się pod hasłem „Ratujmy bezbronne kolosy”. Miała ona na celu obudzenie w uczniach postaw proekologicznych, a w szczególności uwrażliwienie ich na konsekwencje kupowania pamiątek z kości słoniowej. Dzień słonia zaangażował całą społeczność szkolną. Po korytarzach przechadzały się tłumy kolorowych i uśmiechniętych słoni. Dzieci pozdrawiały się charakterystycznymi odgłosami. Całej imprezie towarzyszyła – puszczana przez szkolny radiowęzeł – piosenka „Krąg życia”. Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy udział w zabawie, a rodzicom za pomoc w przygotowanie strojów. Rozpoczęliśmy prace nad kolejną wystawą, na która już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

Wychowawca klasy
Monika Górska – Matysiak
 

Zdjęcia w galerii.